Час роботи: Пн-Чт 10-15
м. Дніпро
Запорізьке шосе 4
(056)378-76-00 (098)158-70-33


м. Запоріжжя
пр.Металургів 21
(098)155-22-00 (0612)32-19-93


Будівлі з бруса

Будинки з бруса

Брус являє собою колоду прямокутного або квадратного перетину. Виготовляється з колод хвойних порід дерева, обпиляних у заводських умовах з чотирьох сторін (у чотири канти). Нині виробники дерев'яних будинків як матеріал використовують цілісний профільований (заданої форми) брус. Він зручний у роботі: оскільки профілювання дає змогу з високою точністю підганяти деталі, будинки з такого брусу швидко збираються і не потребують додаткового оздоблення. Важливими естетичними показниками для використовуваної колоди є її товщина і сучкуватість. Найбільш поширеним є закруглений профіль колоди. Останнім часом дедалі актуальнішим стає використання оциліндрованого брусу із застосуванням технології "подвійний паз", що забезпечує нові конструкційні якості будинків, зокрема поліпшену стійкість каркаса і збереження температури в будинку. Для запобігання гниття деревини використовуються антисептики. За допомогою антисептика колодам можна надати і певного колірного відтінку.

 

Переваги будинків із бруса

 

  • Порівняно з оциліндрованими колодами стіни з брусів мають нижчу теплопровідність, і в зимову холоднечу прогріти неопалювальний будинок до комфортної для людини температури можна лише за кілька годин.
  • Здатність виводити з приміщення зайву вологість, легка вага і стійкість до деформацій.
  • Для зведення брусового будинку достатнім є стовпчастий фундамент або фундамент, званий "плаваючі стовпчики".
  • Завдяки своїй здатності витримувати необмежену кількість циклів заморожування-відтавання навіть за несприятливих погодних умов, брусовий будинок може прослужити понад 100 років.

 

Недоліки будинків із колоди та бруса

 

  • Брус має досить великий об'єм, тому просушити його до максимально сухого стану досить складно. У разі недотримання технології просушування будинок може "повести".
  • Легкозаймистість, схильність до дії комах-шкідників і гниття.
  • Після завершення рубки дерев'яних стін і до початку їхнього оздоблення має пройти певний час, оскільки стіни перед початком оздоблення мають "осісти". Осідання часом досягає 10%, що в 4-10 разів більше, ніж у кам'яних або каркасних стін.
  • При висиханні брус може деформуватися.


Возврат к списку